سلف سرویس


امت فاکس، نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی، در اولین سفر خود به آمریکا برای صرف غذا به رستورانی رفت. او در گوشه ای به انتظار پیش خدمت نشست اما کسی به او توجه نمی کرد، ازهمه بدتر افرادی که بعد از او وارد شده بودند همگی مشغول خوردن بودند. پس از چند دقیقه با ناراحتی از مردی که بر سر میز مجاور نشسته بود پرسید:

من ۲۰ دقیقه است که اینجانشسته ام، چرا پیش خدمت به من توجه نمی کند درحالی که همه مشغول خوردن هستند و من در انتظار نشسته ام؟

مرد پاسخ داد: اینجا سلف سرویس است، به انتهای رستوران بروید هرچه می خواهید در سینی بگذارید پول آن را بپردازید و غذایتان را میل کنید.

امت فاکس بعدها دراین خصوص نوشت: “احساس حماقت می کردم، وقتی غذا را روی میز گذاشتم ناگهان به ذهنم رسید که زندگی هم در حکم سلف سرویس است، همه نوع رخداد، فرصت، موقعیت، شادی و غم در برابر ما قرار دارد. درحالی که اغلب ما بی حرکت روی صندلی خود چسبیده ایم و آنچنان محو این هستیم که دیگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتی شده ایم که او چرا سهم بیشتری دارد! و هرگز به نظر نمی رسد خیلی ساده از جای خود برخیزیم وببینیم چه چیزهایی فراهم است. سپس آنچه را می خواهیم برگزینیم.

امت فاکس

مشخصات پست

عنوان: سلف سرویس

منبع: الی-بلاگ

نویسنده: الیاس پارسا

لینک کوتاه: EliBlog.ir/115

ادامه مطلب  مجمع دیوانگان
الیاس پارسا

الیاس پارسا

مهندس عمران، متخصص رایانه و اینترنت، طراح و مدیر وب سایت

Leave a Reply